Nacházíte se zde: Úvod » Blog » Jedna z nejlepší investic aneb kolik mě stojí mé zdraví za jeden rok

Jedna z nejlepší investic aneb kolik mě stojí mé zdraví za jeden rok

Většina lidí z mého okolí, včetně mne, žije hektickým životem a vypořádáváme se s určitou úrovní stresu. Jsme každodenně bombardováni lokálními i globálními informacemi, které musíme vstřebat, zhodnotit, zpracovat a na podkladě některých musíme činit rozhodnutí a jednat.
Jedna z nejlepší investic aneb kolik mě stojí mé zdraví za jeden rok

Realita současného života

Většina lidí z mého okolí, včetně mne, žije hektickým životem a vypořádáváme se s určitou úrovní stresu. Jsme každodenně bombardováni lokálními i globálními informacemi, které musíme vstřebat, zhodnotit, zpracovat a na podkladě některých musíme činit rozhodnutí a jednat.

Máme toho opravdu hodně a proto jsme mnohdy rádi, když za nás některé problémy řeší někdo jiný a tudíž jim nemusíme věnovat svůj čas, pozornost a energii.

Hledání konkrétních čísel

Jedna z nejzávažnějších a nejhodnotnějších oblastí našeho života, kterou je naše zdraví a zodpovědnosti za něj, byla většinou z nás dobrovolně předána zdravotnímu systému, tedy politikům.

A pokud jde o konkrétní zdravotní problémy, tak jsme jejich řešení opět, a dobrovolně, a třeba i z pohodlnosti, předali do kompetence našeho všeobecného lékaře, případně specialisty z určitého oboru zdraví.

Následkem tohoto stavu je, že jsme mimo jiné téměř ztratili reálnou představu nejen o souvislostech našich nemocí a problémů se zdravím, ale i o tom kolik nás vlastně naše osobní zdraví a zdraví našich blízkých stojí. Jaká je jeho cena? A to doslovně i v praktických číslech.

Jaká je tedy praktická, reálná hodnota našeho zdraví?

Nebudu filozofovat na téma „Zdraví je to nejcennější co máme“, i když s tím souhlasím, ale myslím, že je to pro nás v tento moment příliš abstraktní a tedy nepraktické.

Za co konkrétně platím

Záměrně se nechci věnovat konkrétním číslům, protože ty se liší také podle toho jaká je naše životní úroveň a rovněž kde se na zeměkouli nacházíme, v které zemi žijeme.

  • Každý měsíc odvádím povinně ze zákona určitou část svého měsíčního příjmu na účet zdravotní pojišťovny.
  • Jelikož podnikám, nikdo mi nehradí ušlý příjem v případě že onemocním. A je jisté, že jak krátkodobá tak i dlouhodobá nepřítomnost se na mém příjmu projevuje.
  • Mám osmiletou dceru Sofii. Pokud ona onemocní, tak se o ni musím starat a tudíž se nemohu věnovat naplno svému podnikání, takže se mi její jakákoli nemoc hodně nevyplatí.
  • Sofie chodí na dva zájmové kroužky pro děti a v případě, že je nemocná, tak se jich nemůže účastnit a přicházím tak o finance, jež jsem za kroužky zaplatil.
  • To samé samozřejmě platí o mých aktivitách, kterých se nemohu účastnit, jak z důvodu případné mé nemoci nebo nemoci mé dcery.
  • Přemýšlím jakým způsobem ohodnotit bolestivé zápěstí, migrénu nebo žaludeční nevolnost jež mi sice nebrání v práci jako takové, ale znepříjemňují mi volno-časové aktivity kterým se jinak pravidelně věnuji.
  • Před nedávnem se chystala moje známá s dětmi na dovolenou k moři. Jedno s jejich dětí začalo mít krátce před dovolenou akutní žaludeční problémy a výsledkem byl poplatek za zrušení letenek a ubytování v rámci dovolené.
  • A co se týče pobytů v zahraničí, tak co vím jsou obecně náklady za zdravotní péči během dovolené většinou mnohem vyšší. Samozřejmě se můžeme pojistit a to je další náklad. A jak ohodnotit dovolenou strávenou v nemoci nebo s nemocným dítětem?
  • Dále tady byli mí rodiče, kteří na sklonku svého života vyžadovali zvláštní pozornost a tedy i další nadstandardní výdaje.
  • A to je ještě slýchávám ve svém okolí příběhy o zdravotních problémech domácích mazlíčků a o pro mne extrémních nákladech za jejich řešení.

Investovat nebo ne?

Co se týče stavu mého zdraví a zdraví mých blízkých patříme mezi lepší průměr, ale i přesto, vlastně i o to více, si to co jsem výše uvedl uvědomuji. Také proto je pro mne investice do prevence a do svým způsobem univerzálního řešení zdravotních problémů zásadní a tedy nevyhnutelná.

coMra je pro mne, po sedmileté zkušenosti, ta nejlepší investice do zdraví, jež se mi prakticky již dnes několikanásobně vrátila.


Zpět na přehled

IMPEC Distribution s.r.o.
Pod Harfou 938/40, Praha 9 - Vysočany
www.comra.cz

Kontaktní údaje
E-mail: info@comra.cz
Telefon: +420 602 179 223

 
Nahoru