Nacházíte se zde: Úvod » Blog » Parkinsonova nemoc – coMra a závažná onemocnění

Parkinsonova nemoc – coMra a závažná onemocnění

... A co s tím coMra? Přesně to, co říkám ve videu, že moje zdraví je moje starost a nikdo mi v tom nemůže přímo pomoci, protože dýchat, polykat, spát a mluvit nikdo místo mě nemůže. A coMra mi toto uvědomění pomohla pochopit a dodnes mi pomáhá hojit četná poranění...
Parkinsonova nemoc – coMra a závažná onemocnění

Parkinsonova nemoc, neuro-degenerativní onemocnění, je i v současnosti stále považována za nevyléčitelnou. Standardní léčba pouze zmirňuje průběh nemoci a stav postižené osoby se s časem neustále zhoršuje.

Je tedy možné Parkinsonovu nemoc léčit, nebo alespoň zastavit postupné zhoršování?

Rád bych se s vámi podělil o příběh parkinsonika Jirky Munzara a o jeho zkušenosti s coMra-Terapií.

Jirku jsem potkal v roce 2011 a jelikož to bylo mé první osobní setkání s Parkinsonou nemoci, musel jsem se nejdříve seznámit s jakými potížemi a omezeními se pacient s tímto onemocněním potýká.

Jirka byl otevřen možnosti vyzkoušet si terapeutické zařízení Delta a tak jsem mu jej nejdříve na pár měsíců zapůjčil.

http://www.comra.cz/delta/

Byla to naše první zkušenost s léčením Parkinsonovy nemoci, ale využili jsme příležitosti a Jirka si ošetřoval rovněž další zdravotní problémy, které ho trápily.

Shlédněte video z roku 2012 a poslechněte si jak Jirka vnímá svou zkušenost po jednom roce aplikace terapie.

Video

Od natáčení uběhlo již více než pět let a Jirka oslavil minulý rok 65 let. Byl jsem ho minulý týden navštívit a zrovna s nachlazenou vnučkou lepili doma model Titaniku. Jirka vypadal dobře i když si stěžoval na úrazy, jež se mu v poslední době staly. Jeho zdravotní stav co se týče Parkinsona se zásadně nezlepšil, ale ani nezhoršil.

K dnešnímu dni Jirka terapii neaplikuje již tak intenzivně jako na počátku, ale stala se pro něj nezbytnou pomůckou při řešení akutních zdravotních problému.

Minulý týden mi Jirka napsal:

„S problematikou mého onemocnění jsem celkem smířen a Parkinsonova nemoc je u mě méně důležitá, než jiné nesnáze. Začal jsem s uvědomělým odpouštěním všem a to je asi jediná možnost, jak si dát psychiku do stavu, kdy bude úplně pozitivní a žádné nevyřízené spory mi nebudou strašit v hlavě, protože i jen sebemenší neblahý pocit se mi ihned projeví náhlým zhoršením a při pozitivním přeladění postupně nastane zlepšení.

A co s tím coMra? Přesně to, co říkám ve videu, že moje zdraví je moje starost a nikdo mi v tom nemůže přímo pomoci, protože dýchat, polykat, spát a mluvit nikdo místo mě nemůže. A coMra mi toto uvědomění pomohla pochopit a dodnes mi pomáhá hojit četná poranění a dopřát si půlhodinku klidu, když si na něco svítím.“


Zpět na přehled

IMPEC Distribution s.r.o.
Pod Harfou 938/40, Praha 9 - Vysočany
www.comra.cz

Kontaktní údaje
E-mail: info@comra.cz
Telefon: +420 602 179 223

 
Nahoru