Nacházíte se zde: Úvod » Blog » Nové obzory v oblasti léčení a zdraví – Část I.

Nové obzory v oblasti léčení a zdraví – Část I.

Opravdové léčení hiasis, jež je opakem pouhého odstraňování symptomů nemoci, říká, že pokud zůstane důvod nemoci nedotčen, nemoc se navrátí.
Nové obzory v oblasti léčení a zdraví – Část I.

Poučme se z minulosti

Příčiny onemocnění vs. Symptomy onemocnění

Z historických zdrojů víme, že všechny civilizace, jež v minulosti vznikly a zase zanikly, měly každá svou unikátní metodu, jak dosáhnout fyzického, emocionálního a psychického zdraví.

Ze studia prastarých metod léčení vyplývá, že stejně jako umění a kultura i lékařství bylo vždy odrazem všeobecné úrovně dané civilizace.

Po pečlivém prostudování zjistíme, že většina onemocnění, vyjma fyzických úrazů, jež byla v těchto civilizacích rozšířena, měla přímou spojitost s mentálním stavem lidí v dané civilizaci.

Je zřejmé, že mnozí ze starobylých lékařů, a není důležité ke které civilizaci patřili, neléčili jen nemoc, ale rovněž instruovali své pacienty, jak změnit psychický stav, jež nemoc zapříčinil.

Opravdové léčení hiasis, jež je opakem pouhého odstraňování symptomů nemoci, říká, že pokud zůstane důvod nemoci nedotčen, nemoc se navrátí.

Slovo hiasis pochází z řečtiny a znamená, že pokud se objeví zdravotní problém, je potřeba plně pochopit jeho původ. Toto pochopení s sebou přinese nové poznání, které člověk, jež trpí potížemi, před chorobou neměl. Z tohoto vyplývá, že si sami přivoláváme nemoc, pokud nedostatek znalostí o sobě samém uvrhne náš život do nerovnováhy. Důsledky nerovnováhy se nejdříve projeví na psychické úrovni, ale pokud nejsou vyřešeny, projeví se jako fyzická nemoc.

Je tedy zřejmé, že se nestačí věnovat pouze symptomům nemoci, ale mnohem důležitější je zjistit příčiny těchto symptomů, což vede k nabytí nových znalosti, které nám chyběly a jejichž nedostatek byl zodpovědný za naši nemoc.

(2009, Théun Mares)

 

Nové obzory v oblasti léčení a zdraví – Část II.

Realita dnešních dnů
Přínosy alopatické medicíny vs. Katastrofické vedlejší účinky

Zpět na přehled

IMPEC Distribution s.r.o.
Pod Harfou 938/40, Praha 9 - Vysočany
www.comra.cz

Kontaktní údaje
E-mail: info@comra.cz
Telefon: +420 602 179 223

 
Nahoru