Nacházíte se zde: Úvod » Blog » coMra je přirozená jako sluneční světlo

coMra je přirozená jako sluneční světlo

Někdy nám to trvá, přijmout a ocenit zcela nové přístupy a nová řešení. Poprvé jsem slyšel o coMra-Terapii před 8 lety – „Laser a ten dělá co? Hmm, to zní divně“ Tak začalo mé seznamování s touto terapií. Z počátku jsem bojoval s konceptem, jež odporoval mému přesvědčení, že se můžeme laserem léčit podobně, tak jako se léčíme přírodními prostředky.
coMra je přirozená jako sluneční světlo

Úvodní fáze Seznamování: je to vůbec možné?

Potřeboval jsem nějaký čas a úsilí, než jsem přijal koncept, že infračervený nízkoenergetický laser v kombinaci se světlem LED diod a magnetickým polem, je jedna z nejméně invazivních a tedy svým způsobem přirozených léčebných metod.

Jak to, že je to přirozené a ne-invazivní?

Jelikož se jedná o působení světla.To je něco co zcela intuitivně známe. Všichni víme, že správná forma světla je pro naše tělo velice cenná a tedy vlastně nezbytná. Například slunce je jeden z nejlepších léčitelů, samozřejmě jen ve správné dávce.

Co jsem se dozvěděl teprve nedávno je to, že daleko dříve než se začaly používat lasery pro chirurgické operace, byly objeveny a klinicky testovány lasery o nízké intenzitě. Zjistilo se totiž, že jejich působení na biologický organismu má nespecifický charakter. Pojem „nespecifický“ znamená, že urychlují přirozené tělní procesy – redukují zánětlivé reakce organismu, a podporují regeneraci tkáně.

Již v roce 1960 bylo zjištěno, že se působením laseru hojí rány dramaticky rychleji. Je jasné, že se tyto zkušenosti od této doby znásobily, včetně užití a přínosu světla LED diod, jež bylo zkoumáno kolem roku 1990.

Příklady léčení ran laserem a světlem led diod dokumentuje studie: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4148276

„Vyhodnocené studie prokazují, že fototerapie, ať laserem nebo světlem LED, je efektivní terapeutická modalita, jež napomáhá při léčení a hojení poškozené tkáně. Biologický efekt těchto terapeutických prostředků je podobný. Projevuje se při redukci zánětů buněk, v zlepšení jejich roznožování, při stimulaci vývoje nových krevních buněk (angiogenese), při vytváření a granulaci nové tkáně a při stimulaci syntézy kolagenu.“

Pomalu ale jistě jsem se se otevřel poznání, že existují stovky studií, které demonstrují přínos světla pro lidský organismus. Klíčovým bylo v jakých hodnotách a v jakém poměru různé typy světla zkombinovat a Radiant Life Technologies našla způsob. Každý aspekt a detail coMra-Terapie a zařízení k jeho aplikaci, byl velice pečlivě zvolen.

Druhá fáze – Učení: není to kouzelný proutek

Nespecifický charakter působení terapie je předpokladem k tomu, že je s ní možné léčit, s různým stupněm úspěšnosti, téměř všechna známá či neznámá onemocnění. (vyžádejte si léčebný postup na zdravotní problém jež vás zajímá - http://www.comra.cz/sk/kontakty/)  Znamená to tedy, že byl objeven všelék? Ne, to jsem pochopil později. Je to „krev a pot“ jež je potřeba při léčení vážných případů a ani s tímto přístupen není bohužel všechno v našich rukách.

Každý proces v těle má svou rychlost. A každá nemoc se projevuje ve čtyřech úrovních: informační, energetické, funkční a strukturální.

S coMra-Terapií pracujeme jednak na úrovni funkční a energetické, ale rovněž na úrovni informační a strukturální.

Pokud nezměníme informaci, bude tato nadále podporovat stav nemoci. Informací mám na mysli tu spoustu impulzů, jež ovlivňují biochemii těla skrze vrozené procesy nervového a endokrinního systému. Například dlouhodobý, intenzivní, emocionální stres se může stát příčinou onemocnění. Po mnoha letech, někdy jen po mnoha měsících, se tento stav může v organismu projevit v strukturálních změnách.

A tento stav věcí je prostě nemožné zvrátit bez redukce, nebo ještě lépe, bez odstranění stresu. A i poté bude úprava již nastalých strukturální změn vyžadovat čas, čas potřebný k regeneraci buněk nebo k jejich nahrazení buňkami novými.

Nakonec je to všechno o rychlosti – „Rychlost nemoci“ vs. „Rychlost léčení“

Pokud se zamyslíme nad rychlostí léčení – nemůžeme ale tlačit za přirozené limity, to by nebyla terapie bezpečná a ne-invazivní. Takže každý další aspekt našeho zdraví jako je strava, fyzický pohyb, dostatek spánku, pozitivní myšlení je velice důležitý. To samé platí o jakékoli další podpůrné terapii, jež nepoškozuje tělo nebo nevratně upravuje jeho funkce.

Třetí fáze – Získávání zkušenosti: je potřeba ještě spousta práce

Je zřejmé, že je potřeba dalších zkušeností a spousty práce k tomu, aby se coMra-Terapie dostala na místo tam kam patří, ke každému terapeutovi, ke každému domácímu uživateli na celém světě.

 

Léčení ran a poranění coMra terapií.

Kontaktujte nás na info@comra.cz a my vám obratem zašleme .PDF dokument.


Zpět na přehled

IMPEC Distribution s.r.o.
Pod Harfou 938/40, Praha 9 - Vysočany
www.comra.cz

Kontaktní údaje
E-mail: info@comra.cz
Telefon: +420 602 179 223

 
Nahoru