Nacházíte se zde: Úvod » Blog » „Víra tvá tě uzdraví“ aneb Důvěřuji vrozené inteligenci svého těla

„Víra tvá tě uzdraví“ aneb Důvěřuji vrozené inteligenci svého těla

... Je například již známo, že se organismus a všechny jeho části, až na pár vyjímek, neustále obnovuje. Staré buňky umírají, jsou tělem vyloučeny a nové buňky se rodí a nahrazují ty staré...
„Víra tvá tě uzdraví“ aneb Důvěřuji vrozené inteligenci svého těla

Kdysi a kdesi se potkalo vajíčko se spermií a vznikl nový život.

Devět měsíců zabere prenatální období, růst a vývoj lidské bytosti v těle matky. Poté následuje přibližné 15-18 let růstu a změn, než se vývoj zastaví.

Odborné publikace uvádějí, že se dospělé lidské tělo skládá z přibližně 100 triliónů buněk. Což je pro mne nepředstavitelné číslo, jež vypadá takto:

100 000 000 000 000 000 000

Těchto 100 triliónů buněk vytváří jak orgány, tak všechny, ty velice sofistikované, tělní systémy, jež zajišťují potřebné funkce organismu.

OBĚHOVÝ SYSTÉM, TRÁVICÍ SYSTÉM, ENDOKRINNÍ SYSTÉM, IMUNITNÍ SYSTÉM, LYMFATICKÝ SYSTÉM, NERVOVÝ SYSTÉM, POHYBOVÝ SYSTÉM, REPRODUKČNÍ SYSTÉM, KOSTI, DÝCHACÍ SYSTÉM ...

(Zdroj: https://www.livescience.com/37009-human-body.html)

Naše tělo je prostě velice komplikovaný systém, ve kterém se v každém okamžiku něco děje. Dá se rovněž říci, že všechno je propojeno se vším a proto jakákoli lokální změna se projeví dříve nebo později, více či méně v celém organismu.

Věda učinila za poslední desítky let ohromný krok v poznání a popisu co se v organismu děje.

Je například již známo, že se organismus a všechny jeho části, až na pár vyjímek, neustále obnovuje. Staré buňky umírají, jsou tělem vyloučeny a nové buňky se rodí a nahrazují ty staré.

Regenerační procesy, jako je například „obyčejné“ hojení řezné rány, probíhají u zdravého člověka zcela automaticky, tak aby se tělo dostalo opět do stavu 100% funkčnosti.

Tyto a mnohé další schopnosti organismu a příslušných tělních systémů beru jako důkaz toho, že tělo tíhne zcela přirozeně k pro něj optimálnímu stavu, k rovnováze, k regeneraci, k plnému zajištění všech potřebných funkcí, ke zdraví.

Kde se tedy v tom „vajíčku jež potkalo spermii“ vzala schopnost zajistit dokonalou spolupráci všech těch budoucích triliónů buněk?

Kdo nebo co to všechno kontroluje nebo řídí?

Mozek, geny…?

Na to vám dnes z jistotou neodpovím. A myslím, že ani současná věda nemá jasnou odpověď a jsme zatím ve stádiu prokazování mnoha teorií.

Já za tím ale logicky vidím nějaký druh inteligence – inteligence organismu.

Inteligence, jež ví nejlépe co je potřeba, kdy a v jakém pořadí.

A tak bych se závěrem rád vrátil k názvu tohoto textu a trochu jej poupravil

„Důvěra tvá tě uzdraví – důvěra ve vrozenou a tedy přirozenou schopnost organismu se regenerovat“

Důvěra v to, že organismus, pokud má dost energie, udělá vždy vše proto, aby se zregeneroval, aby se navrátil do stavu zdraví.

K tomu je logicky potřeba zajistit organismu maximální možnou péči a podporu.

Například coMra-Terapie zajistí nemocným, oslabeným buňkám potřebnou energii ne-invazivní stimulací chemického procesu – syntézy molekuly ATP, podpoří metabolismus neboli látkovou výměnu v buňkách a v neposlední řadě „vyburcuje“ tělní systémy k zvýšené aktivitě.

A pokud chceme, aby bylo vyléčení trvalé, neopomenul bych nezbytnou potřebu hledat, pojmenovat a odstranit příčinu onemocnění, ale to je již na další článek.


Zpět na přehled

IMPEC Distribution s.r.o.
Pod Harfou 938/40, Praha 9 - Vysočany
www.comra.cz

Kontaktní údaje
E-mail: info@comra.cz
Telefon: +420 602 179 223

 
Nahoru